Pielęgnacja ogrodu, Urządzenia ogrodnicze, Wynajem narzędzi

Budowa domu systemem gospodarczym

Chcąc przeprowadzić budowę domu systemem gospodarczym, należy wiedzieć o co w tym właściwie chodzi, bo w gruncie rzeczy, nie jest to wcale prosta sprawa. Określa się to cyklem inwestycji, w którym inwestor jest też jednocześnie osobą organizującą całą budowę. Aby całość przebiegła sprawnie, taka osoba powinna zatrudnić profesjonalnych rzemieślników, którzy zajmą się poszczególnymi zadaniami. Oczywiście inwestor również może brać udział w co niektórych pracach budowlanych, jeśli oczywiście nie wymagają one odpowiedniego pozwolenia. Nie jest zabronione, by zaprosić do współpracy np. członków rodziny. Każdy inwestor, który podjął się tego typu budowy musi również wejść w posiadanie rozmaitego sprzętu, chociażby poprzez wynajem. Minikoparka, wkrętarka, czy betoniarka należą do maszyn niezbędnych. Więcej na ich temat zamieściliśmy w dalszej części tekstu – zostań z nami!

Idealne wykopy – minikoparka

Minikoparka zalicza się do maszyn budowlanych o dużo mniejszych rozmiarach, niż standardowa koparka. Zakres prac, jak na taki sprzęt jest naprawdę zadowalający. Zaletą minikoparki jest to, iż można się nią poruszać po ograniczonym wielkością terenie i zmieści się w takich miejscach, gdzie nie wjedzie nic cięższego, czy o większych gabarytach. Maszyna jest też bardzo precyzyjna, co pozwala na wykonywanie standardowych prac budowlanych takich jak: wykopy wąskoprzestrzenne i te pod instalacje, fundamenty domu, czy inne mniej wymagające czynności. Jest to urządzenie przystosowane do prac na lekkim gruncie. Operator minikoparki może także wykonywać prace przydomowe, takie jak wykop oczka wodnego czy taki pod kable energetyczne. Na wszystko to składa się też niski koszt eksploatacji. Oczywistym jest, że nie każdego stać na to, aby zakupić taką maszynę, jaką jest minikoparka. Bardzo korzystny okazuje się tutaj wynajem – ofertę można znaleźć na naszej stronie internetowej w dziale wypożyczalnia.

Zamknij

Minikoparka Wacker ET18

300,00  netto/doba
Wacker Neuson ustanawia nowe standardy koparek kompaktowych z ich nową generacją modeli w klasie wagowej od 1,7 do 2,4 t. Wypróbowane i przetestowane innowacje są zastrzeżone i połączone z całkowicie nowym podejściem projektowym. Wynik: wszechstronnie odnowiona aż po najmniejszy szczegół klasa maszyny, która obiecuje większą skuteczność i wydajność.

Betoniarka i laser na budowie – wynajem

Kolejnymi maszynami i urządzeniami, które okazują się bardzo przydatne przy budowie domu systemem gospodarczym są między innymi betoniarki i lasery. Te pierwsze przydają się do murowania betonowych bloczków, mieszania zapraw budowlanych. Betoniarka jest czymś koniecznym niemal przy każdej pracy budowlanej, remontowej czy nawet wykończeniowej. Lasery z kolei pomagają wyznaczyć różne wysokości na budowie i sprawdzają się też doskonale w roli poziomicy. Tak samo, jak w przypadku minikoparek… Betoniarka oraz laser są dostępne również pod wynajem.

Jeśli zatem jesteś osobą, która szuka jakiś sprawdzonych sposobów/urządzeń, które ułatwią całą budowę domu, warto korzystać z takich rozwiązań.

Zamknij

Agro-Wikt BWA 200

50,00  netto/doba
Betoniarka wolnospadowa BWA-200/230V 3 mieszadłowa to popularniejsza wersja betoniarki o pojemności roboczej 200 litrów, a całkowitej 320 litrów. Polski silnik Besel o mocy 1500 Watt na prąd o napięciu 230 Volt gwarantuje długie funkcjonowanie przez wiele lat. Stabilną pracę podczas pełnego załadunku zapewnia natomiast stalowa konstrukcja przez co ten model waży 190kg. Dzięki tym cechom cieszy się uznaniem w firmach budowlanych i remontowych. Solidna, polska jakość wykonania to doskonały wybór dla niemających czasu na kompromis. Typ BWA-200 j.m. – wysokość (H), 1600 mm – szerokość (S), 1150 mm – długość min (D1) 1650 mm – długość max (D2) 2200 mm Wysokość załadunku 1300 mm Wysokość wyładunku 550 mm Pojemność całkowita 320 dm3 Pojemność robocza 200 dm3 Średnica zewnętrzna bębna 770 mm Średnica otworu zasyp. 390 mm Obroty bębna betoniarki 28 obr/min Wydajność 3 m3/h Masa własna 190 kg Silnik elektryczny: – typ Sg804S – moc 1,5 kW – obroty 1415 obr/min – napięcie 230 V Długość przewodu elektr.: – od silnika do wyłącznika: 0,4 m
Zamknij

Agro-Wikt BWJ 160

35,00  netto/doba
Betoniarka wolnospadowa BWJ-160 przeznaczona jest dla użytkowników indywidualnych i małych firm do mieszania piasku, cementu, żwiru i wody w trakcie prac remontowo-budowlanych. Polski silnik marki Besel o mocy 1100 Watt pracujący na napięciu 230 Volt i żeliwny wieniec z zębatką zapewniają sukces w wielozadaniowej pracy. Pojemność całkowita 160 litrów, przy masie własnej 94 kilogramów i zachowaniu kompaktowych rozmiarów sprawia, że po wykonaniu swojej pracy betoniarka BWJ-160 jest łatwa w transporcie, a podczas przechowywania zajmuje mało miejsca. Ten model betoniarki można nabyć jedynie w najlepszych składach budowlanych. Typ BWJ-160 j.m. – wysokość (H), 1400 mm – szerokość (S), 750 mm – długość min (D1) 1460 mm – długość max (D2) 1460 mm Wysokość załadunku 1080 mm Wysokość wyładunku 500 mm Pojemność całkowita 160 dm3 Pojemność robocza 110 dm3 Średnica zewnętrzna bębna 600 mm Średnica otworu zasyp. 350 mm Obroty bębna betoniarki 28 obr/min Wydajność 1,5 m3/h Masa własna 94 kg Silnik elektryczny: – typ Sg80-4S – moc 1,1 kW – obroty 1415 obr/min – napięcie 230 V Długość przewodu elektr.: – od silnika do wyłącznika: 0,4 m – od włącznika do wtyki: 1 m
Zamknij

laser krzyżowy PRO X-Liner 4,1

40,00  netto/doba
Laser krzyżowy PRO X-LINER 4.1G umożliwia niwelację poziomą i pionową oraz wyznaczanie wspólnego poziomu na obiektach oddalonych od siebie. Generuje jedną, dwie lub cztery wiązki pionowe, jedną poziomą oraz punkt na podłożu.
Zamknij

laser rotacyjny PRO LR-200 VH

70,00  netto/doba
Laser rotacyjny LR-200VH. Możliwość wyznaczania płaszczyzny poziomej lub pionowej. Dzięki funkcji zdalnego sterowania można regulować przechył, szybkość rotacji, kąt skanowania, jak również obracać obszar skanowania w obie strony.