Pielęgnacja ogrodu, Urządzenia ogrodnicze, Wynajem narzędzi

Pielęgnacja zieleni na wiosnę, cz. 1

Piękno naszego ogrodu w ciągu całego nadchodzącego sezonu zależy od tego, jak zadbamy o rośliny na początku wiosny. Kiedy pogoda zaczyna dopisywać, warto wziąć się za przywracanie drzewom i krzewom pełnej świeżości. Obecnie nie musisz mieć nawet do tego celu własnych narzędzi – wystarczy zapoznać się z ofertą wynajmu narzędzi ogrodniczych w Olsztynie i wybrać niezbędne sprzęty. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakich narzędzia są niezbędne do przycinania drzew, formowania krzewów oraz porządków!

Przycinanie drzew

Drzewa owocowe wymagają systematycznego przycinania, ponieważ jeśli zbyt bardzo się zagęszczą, mogą zacząć dawać słabsze plonu, znacznie gorszej jakości. Gatunki najbardziej wytrzymałe na niskie temperatury należy ciąć już na przedwiośniu (luty-marzec), a gatunki delikatniejsze w kwietniu i późniejszych miesiącach – nawet latem. Informacje odnośnie czasu cięcia poszczególnych drzewek owocowych można znaleźć bez trudu w internecie. Jak jednak zabrać się do ich przycinania?

Cięcie drzew owocowych rozpoczynamy od skrócenia wierzchołka. Pozwoli ono na poprawienie nasłonecznienia wewnątrz korony oraz pomoże uzyskać drzewo o niższych rozmiarach, z którego łatwiej będzie zebrać owoce. Następnie przechodzimy do wycinania pędów i nadmiernej ilości gałęzi – szczególnie tych rosnących jedna na drugą, krzyżujące się, rosnące w kierunku wnętrza korony. Koniecznie należy usunąć gałęzie chore i uszkodzone. Nieopisaną pomocą do tego typu prac są kosy spalinowe wielofunkcyjne – z nimi z łatwością doprowadzisz drzewka do ładu!

Zamknij

Kosa spalinowa EBH 341 U z nożem lub tarczą

70,00  netto/doba
Kosa spalinowa Makita EBH341U jest dedykowana dla profesjonalistów. Ułatwi pielęgnację terenów zielonych, zwłaszcza w miejscach trudno dostępnych. Posiada 4-suwowy silnik, który odznacza się długą żywotnością i wydajnością.
Zamknij

Kosa spalinowa Makita BCM300 na żyłkę

50,00  netto/doba
Kosa spalinowa Makita BCM300 to lekkie i poręczne urządzenie ogrodowe, które doskonale sprawdzi się w cięciu trawy w trudno dostępnych miejscach. Podkaszarka umożliwia samoczyszczenie poprzez obroty wsteczne.
Zamknij

Kosa spalinowa Stihl FS89 na żyłkę

50,00  netto/doba
Kosa spalinowa FS 89 Stihl to nowoczesny sprzęt wyposażony w innowacyjny silnik 4-MIX, 4-suwowy smarowany mieszanką paliwowo-olejową, który zmniejsza emisję spalin, aż do 80%. Do wykaszania większych powierzchni zielonych w miastach, jak i również do prywatnego ogrodu.
Zamknij

Kosa spalinowa wielofunkcyjna

60,00  netto/doba
Podkaszarka spalinowa multifunkcyjna 4w1 Urządzenie wyposażono w wydajny silnik 2-suwowy o mocy 3KM.

Formowanie krzewów

Wiosenne cięcie przeprowadzić należy również na krzewach owocowych i ozdobnych. Podobnie jak w przypadku drzew, tak i tutaj okres przycinania przypada na różne miesiące, w zależności od gatunku rośliny. Obowiązują tutaj zasady też bardziej ogólne.

Przycinanie krzewów należy rozpocząć od gatunków najbardziej odpornych na niskie temperatury. Usuwa się tutaj zazwyczaj pędy ok 5-10cm nad ziemią. Z krzewów należy usnąć wszystkie pędy chore, zdeformowane, połamane, słabe i pokładające się na ziemi, a jeśli krzew wymaga dalszego cięcia, postępujemy już zgodnie z zasadami dotyczącymi danego gatunku. Do tego celu należy używać ostrych sekatorów. Odpowiednio przygotowane nożyce do żywopłotów pozwolą uzyskać idealny kształt krzewów!

Zamknij

Nożyce elektryczne Stiga SHT 600

30,00  netto/doba
SHT 600 to sekator elektryczny przeznaczony do zaawansowanych prac w ogrodzie. Niezawodną eksploatację zapewnia wydajny silnik elektryczny o mocy 600 W. Urządzenie posiada dwustronne ostrze o długości 55 centymetrów.
Zamknij

Nożyce spalinowe Stiga SHP 60

40,00  netto/doba
SHP 60 to sekator przeznaczony dla bardziej wymagających użytkowników. Wyposażony w wydajny silnik spalinowy o pojemności 24,5 cm3 i mocy 1,2 konia mechanicznego idealnie nadaje się do najcięższych zadań w ogrodzie.

Nie zapomnij o porządku w ogrodzie!

Po przystrzyżeniu drzew i krzewów należy pozbyć się gałęzi. Co z nimi zrobić? Z pomocą przychodzą tutaj niezawodne rozdrabniacze do gałęzi. Chociaż wiele osób kojarzy je z wielkimi maszynami, można obecnie dostać bardziej kompaktowe i funkcjonalne urządzenia tego typu, które charakteryzują się równie satysfakcjonującą wydajnością. Warto wykorzystywać je do porządków w ogrodzie – z ich pomocą możesz uzyskać także idealne drobiny kompost!

Zamknij

Rębak spalinowy Stiler SPR 150 max gałęzie 10cm

100,00  netto/doba
Masywny rębak do drewna STILER SPR 150 do drewna z mocnym silnikiem renomowanej marki LONCIN o mocy 15 koni mechanicznych. Maszyna idealna do prac w gospodarstwie rolnym, sadzie oraz ogrodzie. Maszyna przeznaczona jest do rozdrabniania gałęzi do maks. średnicy 10 cm. Dzięki mechanizmowy bębnowemu rębak sam pobiera materiał i go rozdrabnia. Rozdrabniacz został wyposażony w mocny silnik spalinowy LONCIN OHV o pojemności 420 cm3 oraz mocy 15 km. Jednostka ta radzi sobie bez problemu z rozdrabnianiem nawet najtwardszych gałęzi. Rozdrabniacz posiada elektryczny start, własny akumulator oraz wyłącznik bezpieczeństwa. Dodatkowo silnik wyposażony jest w czujnik poziomu oleju. Głowica tnąca posiada 2 ostrza z bardzo twardej stali narzędziowej. Zrębka usuwana jest z rębaka za pomocą leja wyrzutowego przy użyciu siły odśrodkowej powstałem podczas obrotu bębna. Duże pompowane koła oraz uchwyt pozwalają na łatwy transport maszyny nawet bo nie utwardzonych i nie równych powierzchniach.
Zamknij

Rozdrabniacz elektryczny frezowy Makita UD2500 max. gałęzie 4cm

50,00  netto/doba
Nowoczesna konstrukcja rozdrabniarki kryje w sobie mocny silnik o mocy 2500W. Dzięki znaczącej wydajności bardzo dobrze radzi sobie z rozdrabnianiem gałęzi do 45mm.
Zamknij

Rozdrabniacz elektryczny Geko BIG max. gałęzie 4 cm

50,00  netto/doba
Rozdrabniacz do gałęzi John Gardener wyposażony w wydajny silnik o mocy 3000 W, charakteryzujący się niskim poziomem hałasu oraz bezawaryjnością. Rozdrabniacz do gałęzi z łatwością pozwala na rozdrabnianie sztywnych pędów bylin, gałązek z żywopłotów, krzewów itp. Urządzenie jest wydajne i bardzo proste w obsłudze, potrzebuje zaledwie chwili, by zamienić gałęzie na drobne kawałki. Ścinki gałęzi doskonale nadają się jako materiał na ściółkę bądź naturalny kompost. W zestawie znajduje się łopatka do popychania gałęzi, dzięki której praca z tym urządzeniem jest komfortowa i w 100% bezpieczna.

Dzięki wspomnianym sprzętom z łatwością zadbasz o rośliny oraz porządek w swoim ogrodzie. Jeśli masz mały ogród lub brakuje Ci miejsca na przechowywanie sprzętu ogrodniczego – koniecznie przemyśl wynajem narzędzi ogrodniczych w Olsztynie! Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą wypożyczalni Budrent!