Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Filtrowanie
Produktów na stronie 15 30 60
blank
Zamknij

Gwintownica Amigo do 1 1/4″

25
50,00  netto/doba
Gwintownica elektryczna Amigo Set R 1/2" - 1 1/4" to poręczne narzędzie do gwintowania - idealne do napraw, remontów i na budowie. Dzięki szybkowymiennym głowicom gwinciarskim praca jest wydajna i szybka. Noże nie wrzynają się w materiał, a precyzyjne prowadzenie rury zapewnia jej dokładnie centryczne ułożenie.
blank
Zamknij

Gwintownica ręczna Rems EVA 2″

15
30,00  netto/doba
REMS EVA – gwintownica ręczna dla profesjonalnego instalatora. Wyposażona w noże ułatwiające rozpoczęcie gwintowania. Rękojeść powleczona tworzywem, dzięki czemu nie wysuwa się z ręki operatora. Komplet głowic do gwintów rurowych stożkowych BSPT 1/”-2” z nożami gwintujące wysokiej jakości.
blank
Zamknij

Gwintownica Rems Amigo 2″

30
60,00  netto/doba
Wydajne, poręczne elektronarzędzie do gwintowania z jedynym w swoim rodzaju uchwytem prowadzącym. Bez imadła wszędzie się mieści. Idealna do napraw, remontów i na budowie. Gwinty rurowe 1/8–2", 16–50 mm.

Gwintownica to świetny sprzęt, który przyda się w domu każdego majsterkowicza. Z poniższego artykułu dowiesz się czym jest to urządzenie i jak wykorzystać je w domu. Czy opłaca się je kupować? A może lepszym rozwiązaniem jest wynajem gwintownicy?

Wynajem gwintownicy Olsztyn

Gwintownica (inaczej gwinciarka),, to urządzenie służące do wykonywania nacięć wewnątrz nakrętki, na różnych powierzchniach, min. stalowych rur. Możemy wyróżnić gwintownice ręczne oraz maszynowe, napędzane elektrycznie. Obu tych urządzeń używa się przede wszystkim do gwintowania rur o przekroju od 2”do nawet 6’’. Za pomocą gwinciarki możemy:

  • ukształtować gwinty wewnętrzne,
  • naprawić uszkodzone gwinty,
  • oczyścić gwinty z korozji.

Gwintownica umożliwia więc dokonywanie małych napraw kanalizacyjnych w domu bez konieczności wzywania hydraulika. Jest to bardzo przydatny sprzęt dla każdego kto nie chce przepłacać za proste czynności. Gwintownicy nie należy mylić z narzynarką, która wycina gwinty również na powierzchniach, jednak warto pamiętać, że obecnie są one często sprzedawane razem z częściami narzynającymi.

Gwintowanie jest bardzo prostą czynnością, wymaga jednak posiadania dodatkowego sprzętu w postaci, odpowiedniej gwintówki bądź narzynki, imadła oraz pilnika. Przed rozpoczęciem gwintowania rury, należy dokładnie ją oczyścić. Następnie przy użyciu kątownika warto sprawdzić, czy płaszczyzna czołowa jest prostopadła do osi obrabianego przedmiotu. Na tym etapie mamy jeszcze możliwość piłowania niewłaściwej proporcji przy pomocy pilnika.

Istotną czynnością jest również dopasowanie odpowiedniej gwintownicy bądź narzynki do średnicy wybranej rury. Rurkę musimy uprzednio posmarować olejem silnikowym, bądź specjalnym olejem. Na tak przygotowaną rurę możemy założyć urządzenie nacinające gwint. Ruchem obrotowym wykonujemy gwint wewnątrz rurki lub odpowiednie nacięcie. Cały proces zajmuje w rzeczywistości kilka minut, nie wymaga również specjalnego wykształcenia hydraulicznego.

Cennik gwintownica Olsztyn

Gwintownica to bardzo przydatne narzędzie, które posiada szereg różnych zastosowań – nie tylko w hydraulice. Jednocześnie nie jest to całkiem tani sprzęt. Nowa gwintownica to koszt od 100 zł do nawet 3 tys. zł. Na zakup porządnej gwinciarki zdecydują się więc głównie osoby, które będą wykorzystywać ją częściej niż raz na kilka miesięcy czy lat podczas wymieniania np pękniętych rur. Dlatego jeśli w naszym domu nastąpiła mała awaria, zamiast robić drogie zakupy możemy zdecydować się na wynajem gwintownicy.

Gdzie możemy wynająć taki sprzęt? Taką usługę oferuje m.in. firma Budrent z Olsztyna. Jak wygląda cennik wypożyczenia gwintownicy? W firmie Burdnent to koszt od 30 do 50 zł za dobę. Jeśli potrzebujemy takiego sprzętu dosłownie na jeden dzień, nie ma sensu płacić więcej.

Oferta sklepu Burent Olsztyn jest skierowana zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Jeśli jesteś zainteresowany wynajmem, kupnem lub serwisem wybranego elektronarzędzi lub lekkich maszyn budowlanych – zapraszamy do kontaktu.