Wyświetlanie jednego wyniku

Filtrowanie
Produktów na stronie 15 30 60
blank
Zamknij

Generator ozonu, ozonator 21g

40,00  netto/doba
ZASTOSOWANIE Sterylizacja żywności (owoce, warzywa, mięso). Oczyszczanie powietrza. Dezynfekcja układów klimatyzacji stacjonarnych i w samochodach osobowych. Usuwa nieprzyjemny zapach pochodzący od bakterii i grzybów zgromadzonych na parowniku układu klimatyzacji. Odświeżanie pomieszczeń, zabija zarodniki, wirusy i drobnoustroje. W auto myjniach, zakładach blacharskich (ostatnia faza czyszczenia po naprawie), firmach czyszczących tapicerkę samochodową. W gastronomii usuwa zapachy spalenizny, i zapachy specyficzne dla tej branży. Hotelarstwo, usuwa zapachy organiczne, tytoń itd. Przemysł spożywczy, zabijanie bakterii odpornych na chemie i temp. PARAMETRY TECHNICZNE Napięcie: AC 220 ~ 240 V Moc: 380 W Wydajność ozonu: 19 - 21 g/h elektrody odporne na wstrząsy i uderzenia Obudowa ze stali nierdzewnej REGULACJE WYDAJNOŚCI 7G/H I 14G/H, 21G/H FILTRY PRZECIW ZAKŁÓCENIOWE ŁATWE DO WYMIANY PŁYTKI NIEZAWODNE PRZETWORNICE O BDB WSP. CIEPLNYM ( NIE GRZEJĄ SIĘ) I DZIAŁAJĄ BARDZO DŁUGO BARDZO ŻYWOTNE PŁYTKI OZONOWE

Ozonator jest urządzeniem, którego zadaniem jest oczyszczanie powietrza w różnych pomieszczeniach. Wszystko to jest możliwe dzięki ozonowi, który pozwala zachować czystość wody, jedzenia, czy mebli. Dodatkowo, warto zaznaczyć również, że ozonator jest świetnym pochłaniaczem zapachów, przy czym niszczy też bakterie i drobnoustroje. A jak wspomniane urządzenie działa? Na wstępie, tak w skrócie… Tlen, którym oddychamy składa się z dwóch atomów – O2. Jeśli natomiast chodzi i ozon, na niego składają się trzy atomy – O3. Coś takiego automatycznie czyni z niego silny utleniacz. Ozon był wykorzystywany od dawna, bo pod koniec XIX i służył jako środek dezynfekcyjny. Ozonowana woda potrafi bowiem zwalczyć różne wirusy i szczepy bakterii.

Ozonatory – zastosowanie

Samo w sobie urządzenie służy przede wszystkim do ozonowania pomieszczeń, jak i samochodów. Jeśli natomiast mowa o rodzaju takiego urządzenia, jest ono zależne od wielkości pomieszczenia oraz samego celu ozonowania. Na dzisiejszym rynku spotkać można ozonatory przeznaczone zarówno do użytku domowego, jak i komercyjnego. W domowych warunkach, taka maszyna będzie używana raz na kilka dni, natomiast w przypadku korzystania z niej na szerszą skalę, może nawet dojść do codziennego i wielogodzinnego ozonowania.
Warto jednak też wiedzieć, jakie korzyści płyną z używania ozonatorów:

– usuwanie bakterii, wirusów, grzybów, roztoczy, wszelkich patogenów wiszących w powietrzu, odświeżanie szaf i ubrań
– pozbywają się insektów, mrówek, pcheł
– zwalczają pleśń
– dezynfekują i poprawiają wentylację w pomieszczeniach
– zwalczają nieprzyjemne zapachy
– pomagają alergikom i astmatykom
– poprawiają jakość powietrza przy regularnym stosowaniu
– chętnie korzystają z nich: przychodnie, szpitale, szkoły, hotele, restauracje

Ozonowanie – czy to jest bezpieczne?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, proces ozonowania jest bezpieczny. Należy jednak pamiętać, aby podczas ozonowania opuścić pomieszczenie, ponieważ sam ozon jest toksyczny. Jednak ta toksyczność jest krótkotrwała, ponieważ ozon po dłuższej chwili ulega procesowi rozpadu, czyli przeobraża się w tlen, który nie jest szkodliwy dla człowieka.

Jaką wydajność ma ozonator?

Jeśli mowa tutaj o ilości wyprodukowanego ozonu, określa się go w gramach, lub w miligramach na godzinę. Jeśli chcemy wyliczyć wydajność takiego urządzenia, należy mieć na uwadze kubaturę danego pomieszczenia, którą liczy się w m3. Ogólnikowo został przyjęty przelicznik 1g/h na 10 m3. Jeżeli więc przykładowo chcemy wyozonować pomieszczenie, które ma 20 m2 i wysokość 2,5m, kubatura wynosi 50m3. Aby móc najskuteczniej oczyścić takie pomieszczenie, byłoby potrzebne 5g/h. Warto jednak zaznaczyć, że dla samych potrzeb odświeżenia, wydajność może być mniejsza.

Ozonatory – wypożyczalnia

Oczywistym jest też fakt, że nie każdy ma możliwość, by zakupić taki ozonator, bo ceny w zależności od rodzaju urządzenia bywają naprawdę różne. Aby móc uniknąć tak dużego wydatku, istnieje możliwość skorzystania z wypożyczalni. Urządzeniem, które jest godne polecenia to generator ozonu, ozonator 21g. Za jego pomocą można oczyścić powietrze, zdezynfekować klimatyzację, odświeżyć pomieszczenia, zlikwidować nieprzyjemne zapachy. Ozonator ten jest dostępny w naszej wypożyczalni. Koszty wypożyczenia to: 40 zł netto /doba, 49 zł brutto/doba.